Projeler ve Araştırma Çalışmaları

6) Eylül 2013-…,  112M311 No.’lu Tubitak 1001 Projesi, Spunbond-Nanolif-Spunbond (SNS) Teknolojisi ile Nitelikli Hava Filtresi Üreten Bir Sistemin                           Tasarımı ve Geliştirilmesi, Uzman Araştırmacı 

5) Ocak 2013-Temmuz 2013, Prof. Dr. Kadir Kırkköprü ve Müh. Fatih Bahşi ile birlikte, TEYDEB Projesi                                                                                                               Proje Konusu: Plastik Şişirmeyle Kalıplama Prosesinde Kafa Tasarımı                                                                                                                                          İlgili Firma: Çığır Kimya

4) Mart 2009-Mart 2012, Endüstriyel Doktora Tezi Projesi(T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Mir Araştırma ve Geliştirme A.Ş. tarafından desteklenmiştir. Proje Bütçesi: yaklaşık 200.000 TL)                                                                                               Proje No: 00309.STZ.2008-2 (SANTEZ)                                                                           Proje Başlığı : Katkılı Polimer Malzemelerin Reolojik Özelliklerinin Modellenmesi ve Ekstrüzyonda Kullanılmak Üzere Üç Katmanlı Spiral Kafa Tasarımı                                        Açıklama: Doktora tezi çalışmaları bu proje kapsamında gerçekleştirilmiştir. Disiplinler arası olan bu projede Makina Mühendisliği, Kimya Mühendisliği ve Arge şirketinden proje ekibi ile birlikte çalışılmıştır. Bu proje kapsamında 2 lisans öğrencisinin bitirme tasarım projesi ve 3 yüksek lisans öğrencisinin tezlerinin deneysel ve sayısal çalışmalarında, yönlendirici ve öğretici faaliyetlerde bulunulmuştur.

3) Ocak 2011-Haziran 2011, Prof. Dr. Kadir Kırkköprü ile birlikte TÜBİTAK Projesi Proje Konusu: Çinko Fırınında Konveksiyonla ve Radyasyonla Isı Transferinin CFD Analizleri Yardımıyla İncelenmesi ve İyileştirilmesi                                                             İlgili Firma: Gersan A.Ş.

2) Temmuz 2007-Eylül 2007, Von Karman Akışkanlar Dinamiği Enstitüsü, Belçika, Kısa dönem yaz araştırma çalışması, Bir susturucu içerisindeki türbülanslı hava akışının ortalama akış değişkenlerinin, 2 boyutlu PIV (Particle Image Velocimetry) yöntemiyle karakterize edilmesi.

1) Ocak 2004-Ağustos 2004, Firma Özkaynaklı Proje                                                   -Sıhhi tesisatlarda kullanılan çok sayıda farklı tipteki yerel bağlantı elemanlarının yerel basınç kayıp katsayılarının belirlenmesi için deney tesisatı kurulmuş ve deneysel çalışmalar yürütülmüştür.                                                                                                                                    -Deneyler, Dizayn Teknik Boru ve Elemanları San. ve Tic. A.Ş. firmasının laboratuvarında gerçekleştirilmiştir.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s